Fotogalerie

Slet čarodějnic

Žaneta Fryčáková 30. 04. 2021 Základní škola   

Jelikož v tento den mají svátek a oslavy všechny čarodějnice, rozhodly jsme u nás ve škole uspořádat čarodějný den pro děti. Připravily jsme pro ně dopis, ve kterém je čarodějnice Agáta prosila o pomoc s přípravou čarodějného lektvaru. Děti byly rozlosovány do tříčlenných družstev. Na 10 stanovištích ve škole i v jejím blízkém okolí, byly rozmístěny úkoly, které děti plnily. Za jejich splnění získaly ingredience, které si schovávaly do vlastnoručně vyrobených kotlíků. Elixír byl připraven k použití pouze tehdy, když v něm bylo všech 10 potřebných přísad. Čarodějnice Agáta jej potřebovala k tomu, aby se mohla zúčastnit Filipojakubské noci. Elixír mládí se nakonec podařil uvařit všem skupinkám. Agáta mohla odletět na bál a děti za odměnu dostaly čarodějnické vysvědčení a sladkou odměnu.

Jarní výzva

Žaneta Fryčáková Základní škola   

V polovině března připravila p. uč. Keňová dětem z 2. a 3. třídy tzv. Jarní výzvu – hledání pokladu. Byl to první třídní projekt a podle všech zúčastněných, byl velmi úspěšný.
Jarní výzva byla naplánována několik dní dopředu a shodou okolností vyšla na období karantény, kdy byly děti doma, takže na hledání indicií a plnění různých úkolů, které dovedly děti až k pokladu, bylo dostatek času.
Jak výzva probíhala?
Výzva začala 16. března 2021 a od té doby každý týden poslala paní učitelka dětem na e-mail pár fotek z místa v Jívové, kde byla ukryta schránka s indiciemi (lístečky s pohádkovou bytostí). Tyto nápovědy dovedly děti k vytouženému pokladu. Na počátku sice panovaly obavy, zda to děti zvládnou, ale s pomocí rodičů se nakonec všem podařilo.
Celá výzva byla skvělým zpestřením v této nelehké době.

Den Země – projektový den v 1. ročníku

Žaneta Fryčáková Základní škola   

Jelikož se se svými spolužáky musíme setkávat co možná nejméně, pojali jsme letošní oslavu Dne Země každý ve svých třídách. I tak se nám projektový den vydařil. 1. třídě jsme si jej připomněli prezentací o tom, kdy a proč slavíme tento den. Filmem o tom, jak člověk naši planetu ničí a následně aktivitami spojenými s tímto dnem. Ať to bylo sázení stromečků na základě příkladů z matematiky, šetření vody, koloběh vody, ohrožení živočichové a rostliny, třídění odpadu, znečišťování vod a spoustou dalších.

Vesmírné putování – zážitkový stan

Žaneta Fryčáková 26. 02. 2021 Základní škola   

Co všechno můžeme ve Vesmíru najít? Kolik máme planet? Jak se jmenují? Jak to všechno pracuje? Jaká známe souhvězdí? Na tyto a spoustu dalších otázek jsme dostali odpovědi během projektového dopoledne o Vesmíru. Po skupinkách jsme shlédli v zážitkovém stanu film o planetách, o Zemi, oběhu Měsíce kolem Země, o jeho fázích, o oběhu Země kolem Slunce. Poznali jsme souhvězdí na obloze. V rámci následných aktivitách jsme skládali vesmírné puzzle, na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli koloběh sluneční soustavy a také vyrobili vlastní sluneční soustavu či vypracovávali pracovní listy. Akce byla poučná, zábavná i interaktivní. Moc se nám líbila.

1 2 3 17