Fotogalerie

Muzikoterapie

Žaneta Fryčáková 22. 12. 2022 Základní škola   

Předvánoční čas jsme si zpestřili muzikoterapií. Přišla za námi terapeutka Katka Hrubá. Děti měly možnost vyzkoušet si různé terapeutické nástroje jako šamanské bubny, koshi zvonkohry, terapeutické ladičky a spoustu dalších. Vyzkoušely si jednotlivé nástroje, ale společnou hru a jaké to je, když zvuky mohou léčit, uklidňovat a pomáhat. Bylo to moc fajn.

A přišel i Mikuláš….

Žaneta Fryčáková 07. 12. 2022 Základní škola   

I letos zavítal do školy Mikuláš v doprovodu svých pomocníků, čerta a anděla. I když to měli někteří velmi nahnuté, o žádné z dítek jsme nepřišli. A když k tomu jednotlivé třídy přidaly písničky a básničky, dostaly dokonce i sladkou odměnu. A zase máme na rok pokoj.... UF!

PROGRAM FAST – RODINA A ŠKOLA SPOLU

Žaneta Fryčáková 07. 12. 2022 Základní škola   

Program FAST (Rodina a škola spolu) byl zaměřený na podporu spolupráce rodiny a školy a zároveň na podporu rodičovských kompetencí. Jednalo se o 8 podvečerních, dvou a půl hodinových setkání rodin na půdě školy. Program vedl vyškolený tým složený z řad pedagogů, sociálních pracovníků a rodičů. Podvečery měly pevně stanovený program, v němž našli prostor rodiče s dětmi, děti samotné, rodiče samotní i všichni společně. Každé setkání bylo obohaceno tombolou a hlavně skvělou večeří, kterou připravovali rodiče, vždy pro všechny členy programu. Děkujeme všem rodinám, které se do programu zapojily.

Výlet do Prahy – 3. – 5. ročník

Žaneta Fryčáková 29. 09. 2022 Základní škola   

Do Prahy jsme odjížděli již v půl šesté ráno, což bylo pro některé z nás poměrně krušné, a proto jsme chvílemi ve vlaku pospávali. Ale jakmile jsme se blížili k Praze, únava jako by nás opustila a začali jsme sledovat okolní krajinu.
Po příjezdu do Prahy byla naše první zastávka návštěva Pražského hradu, který tvoří rozsáhlý soubor paláců a staveb. Některé z nich jsme navštívili. Například: Valdštejnský palác, Zlatou uličku, baziliku sv. Jiří, kde je pochována sv. Ludmila, Daliborku. Nejkrásnější dojem v nás však zanechala návštěva katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha.
Z Pražského hradu naše kroky směřovaly na Karlův most, Staroměstské náměstí a Václavské náměstí se sochou sv. Václava.
Celý výlet po pražských památkách jsme završili návštěvou dětského hřiště. Pak už nás čekala cesta domů s mezizastávkou v McDonaldu.
No musíme uznat, že náš výlet neměl chybu a že jsme se navrátili s obrovským množstvím zážitků!

„S kočičkou Olou po Olomouci“ – naučná stezka historickou Olomoucí – 1. a 2. ročník

Žaneta Fryčáková 29. 09. 2022 Základní škola   

Oslavu sv. Václava jsme si připomněli prohlídkou historických míst Olomouce. Pomáhala nám kočička Ola, která děti pomocí mapy s deseti zastaveními, provedla zajímavými místy Olomouce. Svoji dobrodružnou cestu jsme započali kde jinde, než u Dómu sv. Václava. Pověděli jsme si něco málo o historii, ale nahlédli i do jeho útrob. Dalším zastavením byl Arcibiskupský palác, v němž usedl na trůn císař František Josef I. Odtud nás vedla mapa k Vlastivědnému muzeu, dále pak Univerzitní ulicí, kolem Vily Primavesi ke kostelu sv. Michala, který měl právě v tento den svátek. I do něj jsme nahlédli. Z kostela sv. Michala jsme sešli pod olomoucké hradby a Bezručovými sady do Botanické zahrady. Procházkou přes ni, jsme se kochali celou řadou krásně kvetoucích květin, zahradami národů, mohli okusit vůně bylinek v zahradě smyslů pro nevidomé, prohlédli si hmyzí hotely a došli až k Pevnosti poznání. Od ní pak Michalským výpadem na Dolní náměstí k Mariánskému sloupu, který byl postaven po morové epidemii v Olomouci v 18. století. Naše procházka končila na Horním náměstí. Měli jsme možnost slyšet zvonkohru, která hraje každý všední den v pravé poledne na olomouckém orloji. Prohlédli jsme si radnici a o kousek dál stojící Sloup Nejsvětější trojice. Říká se, že Paříž má svou Eiffelovu věž, Řím své Koloseum a Olomouc svůj Sloup. Posledním zastavením byla nejznámější a největší kašna v Olomouci - Caesarova. Tady naše putování končilo. Celá trasa měřila více než 3,5 km. Za to, že ji děti celou zvládly, dostaly v informačním centru odměnu. A protože poznatky i cesta byly vyčerpávající, nabrali jsme sílu v „MEKÁČI“. Úplnou tečkou za naším putováním byl výhled z 18. patra Regionálního centra a pak už jen cesta autobusem domů.

1 2 3 28