Fotogalerie

Slavnost slabikáře

Žaneta Fryčáková Základní škola   

Více jak půl roku mají za sebou naši noví prvňáčci. Lépe řečeno prvňačky, protože v letošním roce máme 3 holky. Jelikož toho už umí dost na to, aby nečetly jen jednotlivá slovíčka, ale už i jednoduché texty, uspořádali jsme pro rodiče a prarodiče ukázkovou hodinu čtení metodou, kterou vyučujeme v prvním ročníku - SFUMATO a taky matematiky. Poté byl holkám slavnostně předán jejich první slabikář a byly tak pasovány na čtenáře. Taková událost se musí také náležitě oslavit. Proto jsme na závěr rozkrojili dort a připili si, ať nám to čtení dobře jde.

Zápis dětí do základní školy – 2023

Žaneta Fryčáková Základní škola   

V letošním roce přišlo k zápisu k základnímu vzdělávání 14 dětí. Od září tak budou navštěvovat naši školu nejen děti z Jívové, ale i z Domašova u Šternberka, Domašova nad Bystřicí, Těšíkova a Hraničných Petrovic.

Šikulové 2 – natáčení v ČT

Žaneta Fryčáková Základní škola   

Šikulové - „I malé ruce dokážou velké věci.“
Tak zní motto pořadu, který můžete každý čtvrtek od 16.40 hod. sledovat v České televizi na Déčku. Pořad je určen pro všechny zvídavé a šikovné děti. Je plný zajímavých výrobků s návody i názornými ukázkami, jak si je zhotovit.
Naši žáci se zúčastnili natáčení hned dvou kol tohoto pořadu. V prvním soutěžil tým "Kopretinek", tedy tým složený jen z holek. V tom druhém soutěžili žáci 4. třídy - kluci i holky. Jejich tým nazvali „Jívováci“ a měli za úkol vyrobit škrabadlo pro kočky. Školou byl věnován do tomboly ke Dni pálení čarodějnic. Tento díl můžete shlédnout na Déčku 1.6.2023 v 16.40 hod. a následně kdykoli na internetu I vysílání.

1 2 3 32