Fotogalerie: Základní škola

Předvánoční vycházka na vánoční punč

Žaneta Fryčáková 20. 12. 2019 Základní škola   

Poslední den před Vánoci pamatujeme i na obyvatele našich okolních lesů. Pravidelně chodíme zdobit stromečky zvířátkům. Děti si přinesou z domu pro ně laskominy ( jablíčka, mrkvičky, žaludy, kaštany) a společně jim pak připravíme vánoční hostinu. Při letošní vycházce jsme došli až na Střelnici, kde nás pohostili vánočním dětským punčem, dopřáli jsme si pár sladkostí, zatančili si a zaskotačili venku na průlezkách, neboť bylo téměř jarní počasí. Procházka nám všem moc prospěla.

Vánoční zvyky,tradice a Ježíškova nadílka

Žaneta Fryčáková 19. 12. 2019 Základní škola   

Vánoce jsou spojeny nejen se stromečkem a dárky, ale také s různými zvyky a tradicemi. Některé jsou již téměř zapomenuty, jiné přetrvávají dodnes. My jsme s dětmi vzpomněli alespoň na některé z nich. Zpívání vánočních koled, rozkrajování jablíček, lití olova či házení boty. O spoustě dalších, které děti se svými rodiči dodržují doma jsme si povídali. A pak už následovala Ježíškova nadílka. Každý pod stromečkem našel svůj dáreček, stejně tak každý dáreček někomu věnoval. Tak šťastné a veselé...!

Přišel k nám Mikuláš

Žaneta Fryčáková 06. 12. 2019 Základní škola   

Na svátek svatého Mikuláše se k nám do školy přišel podívat nejen Mikuláš, ale dorazil v doprovodu s čerty a andělem. Některé děti si moc jisté nebyly, ale nakonec vše dobře dopadlo. Jednotlivé ročníky zazpívaly Mikuláši koledy a za to byly odměněny bohatou nadílkou.

Vánoční tvoření

Žaneta Fryčáková 27. 11. 2019 Základní škola   

Abychom si zpříjemnili adventní čas, připravily si paní učitelky pro děti, rodiče i širokou veřejnost vánoční dílničky. Příchozí si mohli vyrobit adventní věnec, ozdobnou skleničku, namalovat sádrovou rybičku či sněhuláčka, papírového sobíka, stromeček ze šišky, andílka, sněhuláčka nebo vánoční dekoraci na stůl. Tradičně bylo odpoledne spojené s jarmarkem, který je z velké části dílem p. Fabiánové, za což velmi děkujeme. O občerstvení a pitný režim se postaral tým kuchařek z naší školy a sladkosti přinesly maminky. Také moc děkujeme. Všem přejeme pohodový a klidný adventní čas.

1 2 3 6