Fotogalerie: Základní škola

Medové snídaně

Žaneta Fryčáková 06. 10. 2020 Základní škola   

Lektor, který za dětmi přijel, jim představil včely jako zajímavé živé tvory, jejich význam pro přírodu i život člověka. Zábavnou formou se děti dověděly něco z historie včelařství, poznaly reálné pracovní pomůcky včelaře, jak se pečuje o včelstvo, jak vzniká med, o významu medu pro zdraví člověka i praktické rady, jak postupovat při bodnutí včelou. Program propagoval zdravý životní styl, správné stravovací návyky, med jako potravinu i lék.

O poklad kapitána Baltazara – divadelní představení

Žaneta Fryčáková 11. 09. 2020 Základní škola   

Představení o námořnících a pirátech, o kouzelné mušli, ztraceném pokladu, upovídaném papouškovi a věčně hladovém žralokTo vše a u. . Celý příběh začíná splněním velkého snu. Pomocí papouška a kouzelné mušle se přání splní a námořníci vyplují za pokladem, přičemž musí nejprve absolvovat lodní a plavecký rychlokurz. Ovšem moře skýtá mnohá nebezpečí. Když společně překonají bouři a vyzrají na žraloka, loď přepadnou piráti a zlý kapitán Baltazar chce poklad pro sebe. Chytrost a důvtip jsou však silnější a účinnější zbraně, než svaly a bambitka. A větší bohatství než poklad člověku přináší poctivost, přátelství a čisté svědomí.

Cesta kolem světa

Ludmila Kalhousová 07. 07. - 10. 07. 2020 Základní škola   

Příměstský tábor
Od 7.7. – 10.7.2020 v naší škole proběhl příměstský tábor (1.turnus) s názvem Cesta kolem světa.
Táboru se zúčastnilo celkem 13 dětí a 2 dospělí.
V úterý hned ráno kapitáni pasovali děti na plavčíky, samozřejmě až po úspěšném složení zkoušky. Dopoledne se děti rozdělily do flotil, které pluly pod vlajkami Španělska, Česka a Estonska. Každá flotila musela vymyslet název lodi, pokřik, pravidla paluby a nakreslit své plavčíky.
Po vyplutí plavčíci s kapitány během týdne navštívili kontinenty a některé z jejich států.
V Americe se podívali do Kanady, Mexika a Brasilie, v Africe navštívili Kongo, Egypt, Angolu a Keňu, v Austrálii se zúčastnili Olympijských her a klokaních závodů.
Moc se všem líbila návštěva Evropy, kde celou posádku uvítali Španělé na býčím zápase, v Itálii měli možnost si upéct svou vlastní pizzu, ve Švédsku se dozvěděli zajímavé informace o tomto státu.
V poslední řadě flotily vítala Asie. V Japonsku plavčíci ochutnali jejich místní lahůdku (sushi), v Číně se naučili jejich písmo a závěrem dne proběhl karneval národů.
V pátek se flotily vydaly na průzkum okolí bydliště, kde navštívily dům s časem (Expozice času). Po návratu domů již šli prohledat okolí, zda se něco za tu dobu, co byli pryč, nezměnilo. Plavčíci měli velké štěstí. Našli obrovský poklad odměnou za náročnou plavbu.

1 2 3 9