Fotogalerie: Základní škola

Školní kolo recitační soutěže

Žaneta Fryčáková 28. 02. 2020 Základní škola   

Poslední únorový den proběhlo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnili se jej všichni žáci naší školy. Kdo vyhrál můžete vidět na jedné z fotografií. Všem úspěšným gratulujeme a šest z nich postupuje do okresního kola ve dvou kategoriích (mladší a starší), které proběhne 11. března 2020 v Olomouci.

První pomoc není věda

Žaneta Fryčáková 24. 02. 2020 Základní škola   

V program s názvem "Jak sněhuláček záchranář ošetřoval medvídka Popletu" se děti z 1. a 2. ročníku seznámily formou hry, písniček a ukázek realistického maskování úrazů, jak poskytnout první pomoc kamarádovi. Žáci 3.- 5. ročníku se ve svém programu dověděli o různých otravách ( především jedovatými rostlinami ), o modřinách či kousnutích zvířetem.

Masopustní karneval s Pepínem prckem

Žaneta Fryčáková 20. 02. 2020 Mateřská škola   Základní škola   

Únor, jak víme, je zasvěcen karnevalům. A ani u nás tomu nebylo jinak. Čtvrteční dopoledne jsme se skvěle pobavili s Pepínem prckem na masopustním karnevalu v kulturním domě společně s dětmi z mateřské školy. Byla to dvouhodinovka plná zábavy, tanečků a soutěží. Na závěr programu dostalo každé dítko od Pepína balónek, vymodelovaný dle vlastního přání.

Slavnost slabikáře

Žaneta Fryčáková 19. 02. 2020 Základní škola   

Středeční odpoledne patřilo našim prvňáčkům. Z rukou pana starosty totiž převzali svůj první slabikář. Na tuto slávu jsme pozvali i rodiče a pozdní odpoledne jsme si opravdu užili. Rodiče se dozvěděli, k čemu jsou na světě děti a nám naopak řekli, k čemu jsou na světě tátové a mámy. Předvedli jsme jim, jak umíme číst, zahráli jsme si s nimi hru se skládáním slov a pak už přišlo na řadu pasování do řad čtenářů, čtenářský slib, předání slabikáře a čtenářského diplomu. A co by to byla za oslava, kdyby na ní chybělo pohoštění pro rodiče a dort pro děti.

Hrajeme si na malíře

Žaneta Fryčáková 18. 02. 2020 Základní škola   

Úterní ponuré ráno nám zpestřila návštěva známého ilustrátora dětských knížek a časopisů Adolfa Dudka. K jeho tvorbě patří knihy jako Povídej pohádku, Skákal pes, přes oves, Velká kniha pro malé děti nebo třeba titulní stránky časopisů Sluníčko. Přijel k nám představit svou práci i knihy, které ilustroval. Zábavnou, hravou a interaktivní formou dětem přiblížil, jak vypadá práce ilustrátora od prvotní inspirace až po konečnou podobu knihy. Naučil děti, jak jednoduše se dá nakreslit obrázek pomocí základních geometrických tvarů. Program byl zakončen autogramiádou. Děti byly jeho programem nadšené.

1 2 3 7