Základní škola: Měsíční plány

Září 2022

DatumAkce
1.9. Slavnostní zahájení školního roku
2.9.Pěší vycházka do okolí obce, BESIP
13.9. 3D kino- Vesmír
13.9. Třídní schůzky – 16.00 ve škole
20.9. Focení žáků 1. ročníku + třídy
28.9.státní svátek

Červen 2022

DatumAkce
1.6. Výlet do ZOO Lešná
3.6. Přespání ve škole – žáci 4. a 5. ročníku
6.6. Focení tříd
7.6. Kouzelný les – lesní pedagogika
13.6. Pedagogická rada
24.6.Vydání vysvědčení
27. – 30.6.Škola v přírodě – Karlov pod Pradědem

Květen 2022

DatumAkce
6.5.Besídka ke Dni matek – Muzikál Rebelové
26.5. Třídní schůzky – 16.00
31.5. Dopravní výchova – 4. ročník

Duben 2022

DatumAkce
7.4. Zápis do 1. ročníku
8.4. Krajské kolo recitační soutěže – vybrané žákyně
13.4. Velikonoční dílničky – odpoledne od 13.00 do 16.00 h ve škole
14.4. Velikonoční prázdniny
15.4. Státní svátek
18.4. Velikonoční pondělí
22.4. Den Země – projektový den
29.4. Pálení čarodějnic – projektový den

Březen 2022

Datum Akce
1.3.Masopustní karneval – 9.00 KD
11.3. Preventivní program – Staň se hrdinou!- 1. + 2. r.
21.3.Vynášení Morany – vítání jara
29. 3. Projektový den – Polytechnika
30.3. Návštěva knihovny ve Šternberku – 4. + 5. ročník dopoledne – animač. program Komiks
– 1.-3. ročník odpoledne – animač. program Kde se vzala strašidla?
30.3. Noc s Andersenem – přespání žáků 1. – 3. ročníku ve škole
31.3. Beseda se spisovatelem Janem Opatřilem

Únor 2022

DatumAkce
2.2. Preventivní program- Méďové – 1.+2. r. – 7.30 – 9.30
2.2.Preventivní program – Hustej net – 3. -5. r. – 9.30 – 12.00
4.2.Pololetní prázdniny
10.2.Slavnost slabikáře – 16.00 – 1. r.
11.2.Preventivní program – Cvičíme pro radost – 1.- 3. r. – 8.00 – 9.30
– 4. -5. r. – 9.30 – 11.30
15.2. Preventivní program – Staň se hrdinou – předškoláci, 1., 2. r. – 10.00 – 11.30
16.2. Masopustní karneval – Pepíno prcek – 9.00 v KD s MŠ
18.2.Školní kolo recitační soutěže
21. – 25.2.Jarní prázdniny

Leden 2022

DatumAkce
3.1. Zahájení výuky
10. – 14.1. Týdenní projekt – Koloběh vody v přírodě
11.,12.,13. 1. Konzultační třídní schůzky – dle rozpisu
14.1. Výchovný koncert – skupina Marbo
19.1. Chutně a zdravě s celerem – vaření v družině
20.1. Pedagogická rada
26.1. Na ptačím krmítku – výukový program v družině

Prosinec 2021

DatumAkce
6.12.Možná přijde i Mikuláš
20.12. – 22.12. Vánoční zvyky a tradice, dárečkování, vycházka do lesa
23.12. – 2.1. Vánoční prázdniny
3.1. Nástup do školy

Listopad 2021

DatumAkce
2.11.Halloweenské den ve škole
Výchovný koncert -„Žádný muzikant z nebe nespadl“
16.11. Cestopisné promítání + beseda s cestovateli – Motani
17.11.státní svátek
20.11.Vítání občánků – vybraní žáci
24.11.Vánoční dílničky v KD
26.11. Výchovný koncert BUBNOVÁNÍ – přeloženo z října
26.11.Rozsvěcení vánočního stromu

Říjen 2021

DatumAkce
11.10Dopravní výchova 4. r. – Štb
15.10.Výukový program – Bubnování
18. – 22.10.Barevný týden – po – žlutá, út- oranžová, st-zelená, čt-červená, pá-hnědá barva oblečení
21.10.Den stromů – projekt. den
26.10.Prezentace ke st. svátku
27.,29.10. Podzimní prázdniny
28.10. státní svátek

Září 2021

DatumAkce
1.9.Slavnostní zahájení školního roku – 8.00
3.9.Pěší výlet do okolí obce, BESIP
8.9.Focení tříd a žáků 1. ročníku
9.9.3D kino – Podmořský svět
16.9.Třídní schůzky a volba členů školské rady
28.9.státní svátek
30.9.Vzdělávací program – Od záchrany zvířat k chovatelství

Říjen 2020

DatumNázev akce
6.10. Medové snídaně – projekt pro 1. – 3. roč.
7.10. Od zrníčka k bochníku – projekt pro ŠD
5. – 9. 10. Barevný týden – týdenní projekt na téma podzimu
12.10. Dopravní výchova – teorie – 4. ročník
27.10.Prezentace ke státnímu svátku
28.10. státní svátek
29., 30.10. Podzimní prázdniny
Drakiáda v družině – dle počasí

Září 2020

DatumAkce
1.9. Slavnostní zahájení školního roku
2.9.Poučení žáků o bezpečnosti, BESIP, hygiena, …
3.9.Focení tříd a žáků 1. ročníku
4.9.Pěší výlet do okolí obce
10.9. Třídní schůzky – 16.00 hod.
11.9.Divadelní představení – O poklad kapit. Baltazara
16.9. Dopravní výchova 5. ročník – dopr. hřiště Štb.
28.9. státní svátek
dle počasíDrakiáda v družině

Duben 2020

DatumNázev akce
1.4. Zápis do 1. ročníku – 13.00 – 17.00 hod.
6.4. Pedagogická rada
8.8. Velikonoční tvoření v KD – od 15.00 do 18.00 hod.
9. 4. Velikonoční prázdniny
10.4. Státní svátek
13.4. VELIKONOCE
22.4. Den Země – Lesní pedagogika

Březen 2020

DatumNázev akce
11.3.Okresní kolo recitační soutěže – vybr. žáci
13.3. EVVO program – Dravci – 1. a 2. ročník
18.3. Expozice času Štb.- družina
19.3. Školní kolo pěvecké soutěže – Slavíček – od 8.00 do 9.30 hod.
19.3. Vynášení Morany – od 10.00 hod.
20.3. Matematický klokan – od 7.30 hod.
20.3. Moravské divadlo Olomouc – balet Tarzan – odjezd 9.00
23.3. Den vody – Poklad kapitána Baltazara – divadlo
25.3. Velikonoční mejdan – družina

Únor 2020

DatumNázev akce
3.2.- 9.2.JARNÍ PRÁZDNINY
13.2. Slavnost slabikáře – 1. ročník – 16.00 hod
14.2. Návštěva předškoláků ve škole
15.2. Společenský ples v družině
18.2.Malování s Adolfem Dudkem – ilustrátorem dětských knížek
20.2.Masopustní karneval v KD s MŠ
24.2. První pomoc není věda – projekt. dopoledne

Leden 2020

DatumNázev akce
6.1.nástup do školy
6.1. Tři králové – prezentace
14.-15.1.Konzultační třídní schůzky – dle rozpisu
30.1. Vydání pololetního vysvědčení
31.1. Pololetní prázdniny

Prosinec 2019

DatumNázev akce
4.12. Pečení a zdobení perníčků ve ŠD
4.12.Besídka dětí z MŠ
6.12. Přijde k nám Mikuláš
11.12. Vaření a kouzlení v kuchyni (ŠD)
12.12.Besídka žáků ZUŠ – 16.00 v ZŠ
13.12.Vánoční besídka v KD – 17.00 – Muzikál – Šíleně smutná princezna
16. – 20. 12Předvánoční týden
18.12.Vánoční tvoření ve škole
19.12.Dárečkování, zvyky, tradice
20.12.Koledování, vycházka na Střelnici
23.12. -5.1. Vánoční prázdniny
6.1. nástup do školy

Listopad 2019

DatumNázev akce
1.11. Halloween – Hran. Petrovice
8.11.Divadelní představení v MŠ – Jak vodníček vyzrál na čerta –
1. + 2. roč.
11.11.Dopravní výchova – teorie – DDM Štb. – 4. roč.
23.11.Vítání občánků – vybraní žáci
27.11. Vánoční tvoření – 15.00 – 18.00 hod v KD
29.11.Rozsvěcení vánočního stromu a zpívání u stromečku

Říjen 2019

DatumNázev akce
3. a 4. 10. PRAHA – výlet 4. a 5. ročník – návštěva Národ. tech. muzea a prohlídka Prahy
4.10.Olomouc – Vlastivědné muzeum – 2. a 3. ročník
8.10.Divadelní představení – 9.00 – Povídám, povídám pohádku
21. – 25.10. Projekt – Barevný týden
28.10. státní svátek
29. a 30.10. Podzimní prázdniny
31.10.Program EVVO – Ježek – PRV – 1. a 2. ročník

Září 2019

DatumNázev akce
2.9.
Slavnostní zahájení školního roku
4.9.
Pěší výlet po okolí Jívové – „Poznej svoji obec, BESIP“
10.9.
Focení prvňáčků a jednotl. tříd
11.9.
Třídní schůzky
18.9.
Program – Rytíři – v KD
25.9.
Drakiáda – v družině – pro žáky ZŠ, MŠ i veřejnost
26.9.
Příběh sv. Václava – Arcibiskup. palác Ol. – 4. a 5. r.