Aktuality

Co děláme, když nemůžeme do školy?

Žaneta Fryčáková 25. 4. 2020 Základní škola

Od Tea a Iziho

Milá paní učitelko. Nám se po Vás velmi stýská. Těšíme se až zase přijdeme do školy. Ale teď je to taky zábava. Jsme teď hodně doma s celou rodinou a pejskem. A to se nám taky moc líbí. Hodně jezdíme na kole. S kamarádem Liborem a tatínkem jsme jeli až na Svatý Kopeček. To bylo 13 kilometrů. Minulou neděli jsme šli s celou rodinou pěšky na Kosíř. Je tam velká rozhledna. Bohužel byla zavřená. Hodně foukalo a byla zima. Ale přesto jsme to zvládli. S maminkou jsme jeli na kole na výlet kolem Jívové a zabloudili jsme. Maminka musela najít cestu přes mapy v telefonu. Ale zvládli jsme to a zdraví jsme se vrátili domů.

Maminka se už musela vrátit do práce, a proto jsme byli u babičky Růženky na celý týden. Jezdili jsme na koloběžkách třeba do obchodu pro nanuk nebo do parku a taky na hřbitov zapálit svíčku. V parku jsme viděli motorovou koloběžku, kterou si i Teo moc přeje.

Samozřejmě jsme dělali i úkoly a učili se. Škola nám začíná dopoledne v 9 hodin a odpoledne po vycházce. Největší problémy nám dělá písanka. Nejradši máme matematiku a čtení.

Ještě jednou Vás moc zdravíme a snad se brzo uvidíme.

Od Natálky

Dobrý den , snažím se dělat spoustu věcí. Když to jde vyjdeme do lesa za tatínkem a díváme se jak pracuje. Po cestě pozorujeme zvířátka a stromy a maminka se nás ptá, jestli víme, co to je za strom. V lese slyšíme spousty ptáčků a občas nějakého zahlédneme např. sojku nebo straku. Když to jde, tak nás maminka nebo tatínek povozí na Alim. To je náš koník. Chodím se mazlit taky s ovečkami.  Jmenují se Bára , Rozárka  a Filip. Narodily se nám i malý králíčci. Jsou krásní, chodím je mazlinkovat :-).  Mamince se snažím doma pomoci z nádobím a občas vysaju. 

Moc se mi po Vás stýská i po kamarádech ze třídy moc Vás zdravím a posílám pusinky.