Aktuality

Spouštíme nový web

Hlavní Administrátor 31. 1. 2019 Nezařazené

Milí rodiče, milí žáci, vítejte na nové školním webu SkolaJivova.cz.

Proč nový web

Důvodů pro vznik nových webových stránek je hned několik. Pojďme si je společně rozebrat a vysvětlit je.

Spojení základní a mateřské školy

Do roku 2016 vystupovala Základní škola a Mateřská škola jako dvě samostatné organizace a stejně tak odděleně fungovaly jejich webové stránky (zsjivova.cz a msjivova.cz). Od spojení organizací v roce 2016 nebylo tedy dále nutné provozovat dva oddělené weby, naopak vznikla potřeba sjednotit všechny informace „pod jednu střechu“ a vytvořit tak přehledný strukturovaný web, na kterém se budou návštěvníci snadno a rychle orientovat.

Mobilní technologie

Přistupování na web z mobilních telefonů a tabletů má stále větší a větší podíl. Proto je vhodné mít web, který se přizpůsobí velikosti obrazovky zařízení, ze kterého se na web přistupuje. Takové přizpůsobení umožňuje pohodlnější ovládání a pohyb na webu. Zároveň optimalizuje rychlost načítání webu, které ve většině případů bývá na mobilním telefonu menší, než na stolním počítači. Proto je náš nový web plně responzivní a přizpůsobí se velikosti každé obrazovky.

Jednotná správa a administrace

Přestože staré weby byly zcela oddělené, v některých případech se stejná informace vkládala na oba. To zapříčiňovalo jejich obtížnou správu a vznikalo více verzí informací, což bylo mnohkdy matoucí. Jednotná správa těmto problémům předchází a web je tedy přehlednější.

Školní e-maily

S webem jsme zároveň vytvořili nové emailové schránky pro jednotlivá oddělení, ale také třídní vyučující, které od teď můžete kontaktovat přímo. Všechny e-mailové adresy naleznete na stránce „Kontakty“ pod každým oddělením.

Co najdete na novém webu

Aktuality

Na sekci aktualit jste již zvyklí ze starých webů. Nyní jsou však aktuality členěné do kategorií (Základní škola, Mateřská škola, Důležitá sdělení apod.), které je možné si zobrazovat samostatně. Seznam kategorií se nachází vpravo v bočním panelu v kartě „Kategorie aktualit“.

Třídy

V záložce třídy je možné nalézt rozvrhy všech tříd. Především se tu však nachází sekce „Domácí úkoly“, kam budou vyučující vkládat domácí úkoly pro každou třídu.

ZŠ, MŠ, Jídelna a Dužina

Následují záložky pro každé oddělení. Pod každou z nich je možné najít všechny informace, kontakty, soubory ke stažení apod. pro každé oddělení školy.

Fotogalerie

Fotogalerii jste také již znali ze starých webů. Nyní je podobně jako sekce „Aktuality“ členěna do kategorií, ve kterých je možné vyhledávat a filtrovat jednotlivé.

O škole

V záložce „O škole“ naleznete informace týkající se školy jako organizace, informace ke zpracování osobních údajů a školní poradenské pracoviště. Na poslední stránce záložky „O škole“ naleznete formulář pro zaslání zprávy.

Na závěr

Chybí Vám na webu nějaké informace, nebo máte nápady a připomínky, jak web zlepšit? Dejte nám vědět a kontaktujte nás pomocí formuláře, nebo e-mailem na adresu info@skolajivova.cz.